Pisanie prac licencjackich z pielęgniarstwa jest na pewno sporym wyzwaniem. W poniższym tekście odpowiemy sobie na pytanie, jak zostać pielęgniarską? Innymi słowy, przybliżona tu zostanie ścieżka edukacyjna, która ma wprowadzić nową osobę do pracy w tym zawodzie.

Obecnie szacuje się, że w latach 2018- 2033 będzie brakować 70 tysięcy pielęgniarek. Parę lat temu łatwiej było zdobyć uprawnienia do pracy w zawodzie pielęgniarki. Można było je uzyskać już po liceum medycznym, które trwało 5 lat. Obecnie regulacje dotyczące kształcenia pielęgniarek, zmieniły się. Teraz, aby uzyskać tytuł zawodowej pielęgniarki, trzeba ukończyć publiczną lub niepubliczną szkołę wyższą.

Studia pierwszego stopnia trwają sześć semestrów. Obejmują one 4720 godzin, z czego praktyki zawodowe to 1200 godzin. Studia drugiego stopnia składają się z 4 semestrów i obejmują 1300 godzin (wliczając w to czterotygodniowe praktyki zawodowe).

Studia magisterskie obejmują również kurs języka angielskiego. Należy ukończyć go na poziomie B2. Po uzyskaniu tytułu magistra pielęgniarka może rozpocząć studia doktorskie.

Szacuje się, że obecnie 228193 pielęgniarek posiada średnie, medyczne wykształcenie. Pielęgniarki z wykształceniem wyższym pierwszego stopnia to obecnie 41050 osób. Osób, które mają tytuł magistra pielęgniarstwa, jest obecnie 19 160,

Aby być dobrą pielęgniarką trzeba mieć również pewne cechy charakterologiczne. Przede wszystkim w tym zawodzie liczą się precyzja oraz odporność na stres. Potrzebna jest tutaj również pewnego rodzaju siła fizyczna, która może się przydać podczas pracy z chorymi.

Pisanie prac licencjackich z pielęgniarstwa – rozważania.

Pisanie prac licencjackich z pielęgniarstwa to dla wielu studentów spore obciążenie. Praca licencjacka z pielęgniarstwa powinna być wstępem do przyszłej kariery. Im ściślejsza będzie powiązanie między teorią a praktyką, tym lepiej. Licencjat powinien być naturalnie bardzo praktyczny. Tworzenie takiej pracy dyplomowej o zagadnieniu czysto teoretycznym, raczej nie będzie przydatne w przyszłym życiu zawodowym.

Kierunek pielęgniarski jest wymagający, jednakże wiążą się z nim bardzo ciekawe perspektywy. Popyt na pielęgniarki jest olbrzymi, nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie. Polskie pielęgniarki coraz częściej pracują również w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz Arabii Saudyjskiej.

Jeśli piszesz obecnie pracę licencjacką lub magisterską, to zawsze możesz skontaktować się z nami. Tworzymy profesjonalne i unikatowe wzory prac dyplomowych. Napisz lub zadzwoń do nas już dziś!

Dodaj komentarz