Prace licencjackie z pielęgniarstwa

Prace licencjackie z pielęgniarstwa to duże wyzwanie intelektualne dla studentów. W poniższym tekście przeanalizujemy, jakie są perspektywy pracy dla przyszłych pielęgniarzy.  Zacznijmy może od analizy głównych trendów. Po pierwsze europejskie społeczeństwa starzeją się. Po drugie, są one coraz bogatsze. Szacuje się, że starzejące się społeczeństwa, coraz więcej będą wydawać na rozmaite zabiegi medyczne.  Istnienie tego trendu powoduje, że popyt na lekarzy w naszym (i nie tylko naszym) kraju, będzie dynamicznie wzrastał.

Po trzecie – wielu medyków z Polski wyjeżdża do bogatszych krajów. Niekoniecznie europejskich. Częstym kierunkiem jest obecnie Dubaj. Powoduje to, wystąpienie gigantycznego niedoboru na pielęgniarzy, lekarzy itd. Niestety trend ten nie zmienia się. Wręcz przeciwnie – nasila.  Sprawia to, że w przyszłości Polska może stać się krajem starych, schorowanych ludzi, bez odpowiedniej opieki pielęgniarskiej. Już dzisiaj w Łodzi, odczuwa się drastyczny błąd pielęgniarek.

Kolejny trend, który wpłynie na perspektywy pracy w pielęgniarstwie, to zapaść publicznej służby zdrowia. Z racji tego, że terminy oczekiwania na operacje coraz bardziej się wydłużają, zwiększać się będzie popyt na prywatne usługi medyczne. Nie ulega wątpliwości, że dynamicznie rozwijać będą się  prywatne przychodnie i szpitale. Obecnie bardzo rozwinięta jest w Polsce prywatna stomatologia. Weterynaria jest w pełni prywatna. Najprawdopodobniej  z czasem będziemy mogli obserwować rozkwit prywatnej opieki medycznej.

Trendy trendami, patrzeć trzeba również na swoje predyspozycje. Pielęgniarstwo to praca, która wymaga wielu poświęceń, cierpliwości oraz predyspozycji. Jest to praca, w której nawet mały błąd, może skończyć się tragedią. W tym zawodzie wymagane są wiedza oraz stalowe nerwy. Innymi słowy, jest to praca, której nie każdy będzie w stanie podołać. Należy o tym pamiętać, wybierając ten kierunek.

Prace licencjackie z pielęgniarstwa – a kariera zawodowa. Refleksje.

Prace licencjackie z pielęgniarstwa, to dopiero początek kariery zawodowej. Powiedzmy sobie szczerze: w tym fachu nich nie zastąpi konkretnej praktyki. To ona decyduje o naszej rynkowej wartości. Nasza praca licencjacka powinna dotyczyć rzeczy, którymi będziemy się zawodowo zajmować.

Dodaj komentarz