Tematy prac magisterskich z pielęgniarstwa

Tematy prac magisterskich z pielęgniarstwa są bardzo zróżnicowane. Dla wielu przyszłych pielęgniarzy wybór odpowiedniego tematu pracy magisterskiej jest rzeczą trudną. W poniższym artykule skupimy się na przykładowych tematach prac magisterskich, które dotyczą pielęgniarstwa. Być może jeden  z tych tematów się spodoba i zostanie wybrany na temat własnej pracy dyplomowej.

Przykładowy temat pracy magisterskiej z pielęgniarstwa może nosić nazwę  “Leczenia zespołu ciśnień nadgarstka, a praca pielęgniarki”. Jest to temat, w którym trzeba wskazać, rozmaite czynności, które wykonuje pielęgniarka, aby przeciwdziałać zespołowi ciśnień nadgarstka.

Kolejny bardzo ciekawy temat to “Czynności pielęgniarskie podczas opieki nad noworodkiem”. W temacie tym należy wskazać jak pielęgniarka, która jest położną, powinna opiekować się noworodkami. Napisanie takiej pracy magisterskiej daje szczegółową wiedzę o położnictwie.

Następny bardzo dobry temat to ” Czynności pielęgniarskie w przypadku alergii pokarmowych”. W tej pracy magisterskiej trzeba będzie wskazać jak pielęgniarka może pomóc pacjentom, którzy mają rozmaite alergie pokarmowe.

Dobry temat to z pewnością “Praca pielęgniarski w kontekście osób chorych na żółtaczkę”.  Jest to temat bardzo ciekawy, ponieważ  w dziedzinie walki z żółtaczką typu C nastąpił olbrzymi postęp.

Inny bardzo dobry temat to “Czynności pielęgniarskie nad osobą, która cierpi na cukrzyce”. Temat ten jest bardzo ciekawy i aktualny. Obecnie cukrzyca jest jedną z najczęstszych chorób cywilizacyjnych.  Pielęgniarki, które umieją opiekować się osobami z cukrzycą,  z pewnością znajdą pracę.

Następny bardzo dobry temat pracy magisterskiej z pielęgniarstwa to “Czynności pielęgniarskie  przy opiece nad osobą starszą”. W pracy tej należy wskazać, jak pielęgniarska powinna opiekować się osobą starszą. Temat ten jest bardzo ciekawy, ponieważ w Europie społeczeństwa szybko się starzeją. Poniżej zawarte są inne przykładowe tematy.

Tematy prac magisterskich z pielęgniarstwa.

Tematy prac magisterskich z pielęgniarstwa są różnorodne. Najlepiej wybrać taki temat, z którym będziemy wiązać naszą przyszłość zawodową. Pisanie na tematy abstrakcyjne raczej dużo nam nie pomoże. Ogólnie w pielęgniarstwie, tak, jak w innych branżach, bardzo ważna jest praktyka. To ona tak naprawdę decyduje o wartości danej pielęgniarki lub pielęgniarza. Poniżej przedstawiamy inne przykładowe tematy prac magisterskich z pielęgniarstwa.

Tematy prac magisterskich z pielęgniarstwa
Polskie pielęgniarstwo, a jakość życia pacjentów.
Choroby przenoszone drogą płciową, a praca pielęgniarki.
Astma oskrzelowa w kontekście pracy pielęgniarki.
Opieka nad osobą po udarze mózgu.
Opieka pielęgniarki nad osobą z nowotworem trzuski.
Jakość życia osób chorych na cukrzycę.
Opieka pielęgniarska nad osobą z kamicą nerkową.
Problemy nietrzymania moczu u kobiet.
Opieka nad osobą, która przeszła operację guza mózgu.
Czynności pielęgniarskie nad osobą cierpiącą na chorobę Alzheimera.

Dodaj komentarz