Uniwersytet Medyczny

Uniwersytet Medyczny jest szkołą wyższą popularną nie tylko wśród studentów medycyny czy farmacji, ale także wśród przyszłych fizjoterapeutów, ratowników medycznych, położnych, farmaceutów, dietetyków, czy techników dentystycznych.

Studiując na Uniwersytecie Medycznym, można także odbyć staż w jednym z dużych warszawskich szpitali.  Można go odbyć w miejscach  takich jak: Samodzielny Publiczny Centralny Szpital Kliniczny przy ul. Banacha, SP Dziecięcy Szpital Kliniczny przy ul. Żwirki i Wigury, Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus przy ul. Lindleya czy Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny na ul. Karowej.

Przyszli lekarze, zamiast pisać i bronić pracę magisterską, muszą w zamian zdać państwowy egzamin lekarski. Zdać go muszą oczywiście po odbyciu stażu. Pozostali studenci, przyszli fizjoterapeuci, pielęgniarki i pielęgniarze, ratownicy medyczni czy dietetycy kończą studia,  pisząc pracę dyplomową, z koniecznością jej obrony. Robią to podobnie jak studenci innych kierunków.

Uniwersytet Medyczny w Warszawie zajmuje wysokie pozycje w corocznych rankingach wyższych uczelni, cieszą się efektywnością nauczania, a także tworzeniem nowych ofert edukacyjnych, atrakcyjnych na rynku. Niemniej jednak wszystkie uczelnie medyczne, również ta, zostają niestety pod zbyt dużą kontrolą koncernów farmaceutycznych, co skutecznie blokuje rozwój, tak potrzebnej dziś, medycyny naturalnej. I choć medycyna akademicka często ratuje życie, to z chorobami przewlekłymi nie radzi sobie tak dobrze, jak mogłaby, będąc wspierana przez medycynę naturalną.

Uniwersytet Medyczny i perspektywy po nim.

Uniwersytet Medyczny ma wiele bardzo perspektywicznych kierunków. Popyt na medyków w całej Europie (i nie tylko) jest olbrzymi. Ukończenie medycyny w Polsce to bardzo duże wyzwanie. Najpierw trzeba ukończyć bardzo ciężkie studia.  Wymagają one bardzo dużo pracy, wytrwałości oraz zdolności intelektualnych. Następnie trzeba iść na rezydenturę i uzyskać odpowiednią specjalizację. Po ukończeniu specjalizacji lekarz jest bardzo poszukiwanym pracownikiem. Zarówno w Polsce, jak i za granicą. Obecnie dużo się mówi o wyjazdach polskich medyków za granicą.  Medycyna obecnie bardzo szybko się rozwija. Medyk musi wciąż aktualizować swoją wiedzę o nowe trendy. Niektóre choroby, które kiedyś były omal niewyleczalne, obecnie są leczone dużo skuteczniej. Takim przykładem jest choćby wirusowe zapalenie wątroby typu C. Jeszcze 10-15 lat była to choroba trudno wyleczalna, dziś medycyna radzi sobie z nią o niebo lepiej.

Dodaj komentarz